Get Adobe Flash player

  Warning: Creating default object from empty value in /pte/modules/mod_roknewsflash/helper.php on line 189

  Wymogi redakcyjne publikacji

  Zaproszenie do składania artykułów do Wrocławskiego Biuletynu Gospodarczego.

  Wskazówki redakcyjne do tekstów publikowanych we Wrocławskim Biuletynie Gospodarczym.

  Zasady publikacji we Wrocławskim Biuletynie Gospodarczym Wrocławski.

   

  Biuletyn Gospodarczy jest czasopismem środowiska ekonomistów Dolnego Śląska, którego misją jest integracja naukowców, przedstawicieli administracji publicznej i samorządowej, a także przedsiębiorców poprzez prezentowanie i popularyzowanie aktualnych problemów ekonomicznych i praktyki gospodarczej, ważnych dla rozwoju regionu i kraju. Jest zarejestrowany w Bibliotece Narodowej pod numerem ISSN 1508-8197. Wszystkie artykuły zamieszczane w „Biuletynie”, podlegają recenzji. Artykuły przyjmowane do publikacji we Wrocławskim Biuletynie Gospodarczym muszą spełniać następujące wymagania:

  • aktualny temat (z zakresu: ekonomii, zarządzania, rozwoju regionalnego, integracji międzynarodowej, relacji ekonomii do innych nauk)

  • układ treści: imię i nazwisko autora, tytuł artykułu, streszczenie w języku polskim i angielskim (po ok. 7 linii tekstu), słowa kluczowe,

  • tekst właściwy:

  1. wyodrębniony wstęp, zawierający jasno określony cel, opis metody badawczej (jeśli artykuł zawiera wyniki badań),

  2. treść podzielona na części opatrzone śródtytułami,

  3. wyodrębnione podsumowanie zawierające najważniejsze wnioski

  • przypisy (wraz z pełnymi opisami bibliograficznymi), na dole strony wg numeracji ciągłej,

  • wykaz bibliografii w porządku alfabetycznym (pełne opisy bibliograficzne) na końcu artykułu.

  • objętość – od 12 stron do 20 stron (czcionka 12 pkt., standardowe marginesy, odstęp 1,5),

  • informacja o autorze publikacji: tytuł, stopień naukowy, miejsce pracy, zainteresowania badawcze, najważniejsze publikacje, adres e-mail.

   

  Redakcja nie zwraca tekstów nie zamówionych i zastrzega sobie prawo do redagowania przysłanych materiałów. Nadsyłając artykuły do publikacji autorzy wyrażają zgodę na ewentualne umieszczenie tekstu artykułu w postaci elektronicznej (cyfrowej) na stronie internetowej Wrocławskiego Biuletynu Gospodarczego. Artykuły do publikacji proszę przysyłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.   ; na artykuły do kolejnego wydania oczekujemy do 30.06.2013 r. Kontakt telefoniczny 71/ 343 63 18