• Rekomendacja dla najlepszego obiektu na organizację szkoleń, konferencji i eventów
  Rekomendacja dla najlepszego obiektu na organizację szkoleń, konferencji i eventów

  Z wielką radością zawiadamiamy, że PTE Oddział we Wrocławiu otrzymał rekomendację, jako najlepszy obiekt na organizację szkoleń, konferencji i eventów.

   

   
   
 • Sale szkoleniowe i konferencyjne

  Polskie Towarzystwo Ekonomiczne (PTE) Oddział we Wrocławiu, oferuje Państwu sale szkoleniowe i konferencyjne, zlokalizowane w budynku Domu Ekonomisty, który znajduje się w centrum Wrocławia przy ul. Łaciarskiej 28 w bardzo bliskiej odległości od Rynku.

   

   

  czytaj więcej
A A A

Zarząd Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego Oddział we Wrocławiu

zaprasza na wykład pt.

On the interpretations, illustrations, and implications of artificial intelligence

który wygłosi

 prof. Michael Haenlein

Visiting Researcher -  ESCP Europe Business School, Paryż 

w ramach w cyklu "Spotkania w Domu Ekonomisty"

Wykład w j. angielskim odbędzie się w dniu 14 marca 2019 roku o godz. 17:00

 w siedzibie PTE Oddziału we Wrocławiu,  ul. Łaciarska 28 (wejście od ul. Nożowniczej) sala nr 101

prof. Michael Haenlein (Visiting Researcher) - ESCP Europe Business School, Paryż,

Profesor Marketingu, Dyrektor Naukowy ESCP Europe Centrum badań nad Big Data, Prodziekan ds. studiów doktoranckich ( Professor of Marketing at ESCP Europe, Scientific Director of the ESCP Europe Research Center on Big Data and the Associate Dean of the ESCP Europe Executive PhD Program)

 

O ESCP EUROPE

 

Utworzona w 1819 roku ESCP EUROPE została założona przez grupę ekonomistów i przedsiębiorców takich jak: Jean-Baptiste Say i Vital Roux. Jean-Baptiste Say był zwolennikiem ekonomicznego liberalizmu i często przypisuje się, że ukuł pojęcie przedsiębiorczości już w 1800 roku. Vital Roux jest szczególnie znany z tego, że w znacznym stopniu przyczynił się do opracowania Kodeksu handlowego w 1807 roku, a także do jego powstania. Można zatem powiedzieć, że stworzenie ESCP Europe reprezentuje wynalazek koncepcji "szkoły biznesu" i dlatego uznawana jest za pierwszą szkołę biznesową na świecie.

Szkoła rozwijała się stopniowo przez cały XIX wiek. W 1859 roku została przeniesiona do swojej obecnej paryskiej siedziby przy avenue de la République. XX wiek przyniósł ze sobą wzrost zainteresowania studiami biznesowymi, co przełożyło się na wzrost jej znaczenia wśród innych francuskich Grandes Écoles. Rosnąca popularność przyczyniła się do wprowadzenia bardzo surowego systemu rekrutacji kandydatów na studia. Już w połowie XIX wieku ESCP EUROPE była uznawana za bardzo elitarną – studentów przyjmowano dopiero po dwóch latach specjalnych kursów przygotowawczych zakończonych egzaminem (wybierani byli tylko najlepsi kandydaci).

Od samego początku swojego istnienia uczelnia zwracała szczególną uwagę na międzynarodowy aspekt swojej działalności. Już w roku 1824 spośród 118 studentów 30% pochodziło z zagranicy. Nauka języków obcych była istotną częścią procesu edukacji, więc wykłady prowadzone były nie tylko po francusku, ale również po angielsku, niemiecku oraz hiszpańsku. W 1873 roku zostało utworzone Stowarzyszenie Absolwentów ESCP EUROPE. Stulecie powstania, przesunięte w czasie z powodu powojennego kryzysu, świętowano w 1921 roku w wielkim audytorium Sorbony. Otwarcie kampusów w Wielkiej Brytanii (pierwotnie w Oksfordzie, obecnie w Londynie) oraz Niemczech (najpierw w Düsseldorfie, obecnie w Berlinie) nastąpiło w 1973 roku. W 1988 roku nastąpiło uroczyste otwarcie kampusu w Madrycie, a w 2004 roku w Turynie. Od 2005 roku filia angielska, przeniesiona do Londynu, zajmuje budynek należący w przeszłości do New College – jednej z jednostek organizacyjnych University of London, a w 2015 dołączona została do szkoły filia w Warszawie (Akademia Leona Koźmińskiego). W kontekście coraz bardziej zglobalizowanego świata ambicje ESCP Europe ma dziś wyszkolić prawdziwie europejskich menedżerów, wspierając związek między wartościami humanistycznymi a edukacją menedżerską. ESCP Europe staje się prawdziwą Szkołą Europejską otwartą na świat -łączy i kształtuje świat nauki i biznesu, rozwijając wiedzę i praktykę zarządzania międzykulturowego.

Nauczając zarządzania z perspektywy interdyscyplinarnej na najwyższym poziomie akademickim, rozwijamy inteligentnych kulturowo, wielojęzycznych liderów, którzy są otwarci, elastyczni i odpowiedzialni. Jako menedżerowie i przedsiębiorcy, absolwenci ESCP Europe są przygotowani do tego, by przewodzić i inspirować w zglobalizowanym świecie.

W 2011 roku ESCP Europe została jednym z członków – założycieli HESAM, klastra prestiżowych instytucji badawczych i szkolnictwa wyższego z zakresu nauk humanistycznych i społecznych, w skład którego wchodzą m.in.: École nationale d'administration (ENA), Conservatoire National des Arts et Métiers (CNAM) oraz Uniwersytet Panthéon – Sorbonne (Université de Paris I). W niedalekiej przyszłości planowane jest utworzenie – wspólnie z École Nationale d’Administration Kolegium Zarządzania i Administracji Państwowej (Collegium of Government and Management).

Każdego roku wiele nowych start-upów jest tworzonych przez absolwentów i studentów ESCP Europe. Szkoła nadal inwestuje i rozwija na swoich europejskich kampusach wymiar przedsiębiorczości: tworząc innowacyjne kursy, system kolokacji, inkubator akademicki, jak i wykorzystujące zaawansowane technologie Centrum Badań nad Big Data, którego Dyrektorem Naukowym jest profesor Michael Haenlein.

Podsumowując, ESCP Europe to:

• 6 kampusów ESCP Europe w Berlinie, Londynie, Madrycie, Paryżu, Turynie i Warszawie.

• Potrójna akredytacja: AACSB, EQUIS, AMBA

• Pierwsza na świecie szkoła biznesu (zał. 1819)

• Ponad 140 aktywnych naukowców reprezentujących ponad 20 narodowości w 6 kampusach

• 90 profesorów stowarzyszonych, 30 profesorów wizytujących, ponad 800 praktyków i ekspertów

• Ponad 120 akademickich sojuszy w Europie i na świecie

• Pełne portfolio; Bachelor, Masters, MBA, PhDs i Executive Education

• 4600 studentów w programach studiów reprezentujących 100 różnych narodowości

• 5 000 uczestników wysokiego szczebla w zakresie zindywidualizowanego szkolenia i edukacji wykonawczej

• 50 000 aktywnych absolwentów w ponad 150 krajach na świecie

• System zarządzania reprezentuje głęboką europejską tożsamość szkoły

• Regularnie zaliczana do najlepszych szkół biznesu na świecie

W rankingu „Financial Times” z grudnia 2017 roku ESCP Europe zajęła 13 miejsce.